خانه » وبلاگ » چگونه کودک شاد و خوشحال داشته باشیم ؟

چگونه کودک شاد و خوشحال داشته باشیم ؟

همه پدر و مادر ها آرزوی بهترینها را برای کودکان خود دارند . والدین همواره تلاش میکنند که کودکشان از لحاظ جسمی و روحی در شرایط عالی قرار گرفته باشند ، مادران بسیاری هستند که دغدقه شادی و تفریح کودک را دارند و گاهی از خود میپرسند آیا کودک من واقعا شاد است ؟

در این مقاله به شما در مورد شادی کودکان و اینکه چگونه فرزند شاد و خوشحال داشته باشیم برای شما مطالبی را ارائه میکنیم .

 

دانستن اینکه چه چیزی کودکان را شاد و خوشحال میکند بسیار جالب است . متخصصان کودک و روانشناسان میگویند شادی آن چیزی نیست که در لحظه به کودک هدیه ای یا وسیله بازی کادو بدهید رخ دهد . روانشناسان به این نتیجه رسیده اند که شادی در بزرگسالان ریشه در حالات عاطفی شادی در کودکی دارد . والدینی که برای خوشحال کردن کودکان بیش از حد افراط کرده باشند به طور مثال هر خواسته ای را برای او براورده کنند احتمالا نوجوانی غمگینی ( بدون شادی ) خواهد داشت . والدین باید به کودک کمک کنند که احساسات درونی خود را ( چه شادی چه غم ) بشناسد و در تقویت شادی و خوشحالی به کودک کمک کنند . البته برای اینکار نیاز نیست یک متخصص روانشناسی کودک باشد تا قوه درونی کودکتان را تقویت کنید با کمی صبر و حوصله والدین میتوانند به کودک کمک کنند تا شادی درونی خود را تقویت کند و زمینه شادی در بزرگسالی را برای او فراهم کنند .

 

 

کودک شاد و خوشحال

 

 

برای شاد کردن کودک چه کار کنیم ؟

راهکار هایی برای خوشحال کردن بچه ها در ادامه به شما خواهیم گفت ..

 

  • شرایط شوخی و تفریح را برای کودک فراهم کنید

درست است که تفریح و بازی کردن همیشگی برای کودکان بسیار دوست داشتنی است ، اما مهم ترین چیزی که باعث شادی عمیق تری در کودکان میشد خود والدین و خانواده است . با آ«ها توجه کنید ، ارتباط برقرار کنید ، بازی کنید و دوست باشید . اگر بتوانید ارتباط دوستانه ای با کودک خود در سنین کم برقرار کنید زمینه خوشحالی و شادی را برای او فراهم کرده اید .

 

بازی کردن با کودک

 

  • کمک کنید کودک استعداد های خود را کشف کند

ویژگی مشترکی که بین اکثریت افراد شاد وجود دارد این است که این افراد یک مهارت را به خوبی یاد گرفته اند مثلا زمانی که کودک در حال انجام دادن کار جدیدی است به مرور از خطاهاش یاد میگیرد و در نهایت موفق میشود و از موفقیت حاصل از تلاش هایش لذت میبرد .

بنابراین یادگرفتن مهارت های جدید به کودک اعتماد به نفس و در نهایت شادی میدهد که خود زمینه ساز مهارت های بزرگسالی کودکان هم میباشد .

 

 

داشتن کودک شاد و خوشحال

 

 

  • لذت سالم زیستن را به او یاد دهید

بدن سالم شرایط ذهنی و روحی سالم را برای کودکان فراهم میکند . خواب مناسب ، ورزش مورد علاقه و غذای سالم برا همه به خصوص کودکان اهیمیت زیادی دارد . نیازی نیست حتما کودک را به کلاس های ورزشی تخصصی بفرستید ، کودکان به طور معمول انرژی زیادی را صرف بازی و فعالیت میکنند چه بهتر که بگذارید به جای بازی های دیجیتالی با دوستان خود فوتبال ، دوچرخه ، تنیس و .. بازی کند .

 

  • اجازه بدهید احساساتش را بروز دهد

زمانی که کودکان با احساساتی مانند ناراحتی ، عصبانیت ، غم مواجه میشوند والدین نباید به طور شتاب زده ای سعی در تغییر شرایط برای کودک داشته باشند ، بهتر است بگذارند کودک با احساسات مختلف خودش اشنا شود این احساسات کاملا طبیعی است و به طور کلی ناراحتی هم بخشی از زندگی است و بهتر است کودک احساسات مختلف را تجربه کند و با آنها آشنا باشد . والدین وظیفه دارند کنترل احساسات را به کودک آموزش دهند .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا