خانه » وبلاگ » مرد عنکبوتی ، معرفی و داستان مرد عنکبوتی
عکس مرد عنکبوتی

مرد عنکبوتی ، معرفی و داستان مرد عنکبوتی

مرد عنکبوتی یا اسپایدر من ، یکی از شخصیت های کامیک های کمپانی مارول می باشد که از گذشته تا به امروز ، فیلم سینمایی ، سریال و انیمیشن های زیادی با محوریت این شخصیت محبوب ساخته شده است. شاید بتوانیم تعداد کمی از شخصیت های ابر قهرمانی را مثال بزنیم که به اندازه مرد عنکبوتی یا اسپایدرمن در دنیا شناخته شده باشد.

عکس مرد عنکبوتی

مرد عنکبوتی کیست ؟

مرد عنکبوتی در واقع یک انسان عادی در جامعه می باشد که طی یک اتفاق ناخواسته یک قدرت ماورایی را بدست می آورد. معمولا برای شخصیت های اصلی این ابر قهرمان از پسر های جوان و لاغر اندام استفاده می شود. رنگ لباس مرد عنکبوتی ترکیبی از آبی و قرمز است. این شخصیت از مجموعه داستان های مصور یا کامیک های کمپانی مارول برگرفته شده است که بسیاری از ابر قهرمانان دیگر را نیز به دنیای داستان ها و سینما معرفی کرده است.
معمولا نقش اصلی فیلم ها را به شخصی به نام پیتر پارکر می دهند که پدری دانشمند در زمینه زیست شناسی داشته است . پیتر پارکر در کنار عمو و زن عموی خود بزرگ می شود. به دنبال راز های زندگی پدرش می رود. پدر و مادر پیتر پارکر در یک سانحه هوایی جان خود را از دست می دهند. اما پدر پیتر برای او چیزهایی را به یادگار می گذارد که بعد ها او را تبدیل به یک قهرمان می کند.

تصویر اسپایدر من

داستان اسپایدر من

داستان های فیلم سینمایی و یا انیمیشن های این شخصیت، که از بهترین ابر قهرمان ها میباشد. به صورت های مختلفی به تصویر کشیده شده است . نیش عنکبوت ، تکنولوژی یا حتی هدیه مرد آهنی ! اسپایدر من باد در دنیای مارول حضور داشته باشد . در فیلم سینمایی اول ، این شخصیت قدرت خود را از طریق نیش عنکبوت های خاصی به دست می آورد که باعث می شود بدن او تغییراتی کند که به قدرت های ماورایی اسپایدر من منتهی می شود.


در یکی از داستان های دیگری که در مورد مرد عنکبوتی وجود دارد ، قدرت های این شخصیت در یک لباس که ساخته تونی استارک یا مرد آهنی می باشد ، گنجانده شده است. در این میان با دشمنان مختلفی همچون دکتر اکتاپوس یا ونوم مبارزه می کند. ونوم یکی از شخصیت هایی است که در قسمت سوم یکی از سری فیلم های Spider-Man حضور دارد اما بعد ها خود به عنوان یکی از شخصیت های اصلی فیلم ونوم مارول ایفای نقش می کند.

مرد عنکبوتی

پیتر پارکر یا مردعنکبوتی ؟


پیتر پارکر یک دانشمند با استعداد است که با هری آزبورن ، فرزند نورمن آزمورن که صاحب یک شرکت در زمینه تحقیقات بیولوژیک است ، دوست می باشد. پیتر پارکر پس از قتل عمویش توسط یک مجرم ، تصمیم می گیرد با جرم و جنایت مبارزه کند. نورمن آزبورن یکی از دشمنانی است که در ادامه مرد عنکبوتی با آن مبارزه می کند و او را از بین می برد. هری آزبورن که بهترین دوست پیتر پارکر است ، بعد از فهمیدن این ماجرا با مرد عنکبوتی دشمن می شود و سعی می کند او را از بین ببرد.


گوئن استیسی یکی دیگر از شخصیت هایی است که معمولا در سری فیلم ها یا کامیک های مرد عنکبوتی ایفای نقش می کند. گوئن استیسی کسی است که مرد عنکبوتی به او علاقه مند است و حتی پس از مرگش به دست گابلین سبز (یکی از شخصیت های منفی داستان های spider man ) هنوز هم در قلب او جایگاه ویژه ای دارد .

شخصیت پردازی و ورود به صنعت انیمیشن

در سری فیلم های انتقام جویان نیز ، بعضا حضور اسپایدر من دیده می شود . این شخصیت از محبوبیت ویژه ای در میان کودکان نیز برخوردار است . دلیل این محبوبیت ، شخصیت جذاب و لباس خاص او و توانایی های منحصر بفرد مرد عنکبوتی به عنوان یک ابر قهرمان است. لباس اسپایدر من و وسایل دیگر با طرح اسپایدر من در میان کودکان از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار است . محصولات مرد عنکبوتی هم در فروشگاه کیدیا موجود است . اسپایدر من یا مرد عنکبوتی برای اینکه بهتر بتواند در ذهن کودکان جای گیرد ، به صنعت کارتون و انیمیشن نیز راه پیدا کرده است.

کارتون مرد عنکبوتی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا