خانه » وبلاگ » 10 فایده بازی کردن بچه ها
بازی کردن کودکان

10 فایده بازی کردن بچه ها

بازی کردن بچه ها ، تقریبا پر اهمیت ترین اتفاق است که باید در برنامه روزانه آن ها جای گیرد. آن ها بسیاری از عادات و رفتارهایشان را از بازی هایی که انجام می دهند می آموزند و در ارتباط والدین با فرزندان موثر است زیرا بعضی از بازی هارا والدین باید با فرزندانشان انجام دهند. همین امر سبب شده که والدین به بازی هایی که انجام می دهند و سرگرمی که دارند اهمیت بیشتری بدهند.
در این مقاله به 10 مورد از فواید بازی کردن برای کودکان می پردازیم

 

1. بازی کردن کودکان و تجزیه و تحلیل ذهنی کودکان

یاد گرفتن تجزیه و تحلیل کودکان ؟ چه زمانی بهتر از بازی کردن . آن ها در بازی های فکری که انجام می دهند ، می توانند این مهارت را تمرین کنند. حتی در بعضی از بازی های فیزیکی و پرشور ورزشی ، آن ها باید سعی کنند از توانایی تجزیه و تحلیل برای پیروز شدن استفاده کنند که این از فواید بازی کردن برای آن هاست.

 

بازی کردن کودکان

 

2. افزایش خلاقیت کودکان

شاید فکر کنید چه بازی هایی خلاقیت کودک را افزایش می دهند ؟ خیلی از بازی ها شاید ساده به نظر بیایند اما خلاقیت کودکان را افزایش می دهند. خمیربازی ، لگو و خانه سازی و حتی عروسک ها ، با بهره گیری از قدرت تخیل و نو آوری کودکان ، می توانند زمینه ساز مناسبی برای افزایش خلاقیت آن ها باشند.

 

در این مقاله ضرورت بازی کودکان و 10 بازی سرگرم کننده برای بچه ها را میتوانید مطالعه کنید .

 

 

فواید بازی کردن بچه ها

 

 

3. تقویت روحیه همکاری در کودکان

بازی های گروهی و تیمی بهترین نوع آن است. حتی یک بازی فوتبال تیمی ساده برای آن ها می تواند در آن ها روحیه همکاری را تقویت کند.

آن ها در این بازی ها یاد می گیرند تنها به خود متکی نباشند و به فکر موفقیت در خود و دیگران نیز باشند.

این بازی ها به آن ها کمک می کنند افراد موثر تری در اجتماع خود باشند.

 

4. تقویت ارتباط والدین و کودک

آیا تا کنون با فرزند خود بازی کرده اید ؟ بازی کردن با کودکان می تواند ارتباط شما را با کودکتان بهتر کند و او شما را نه تنها پدر یا مادر ، بلکه دوست خود بداند. با آن ها بازی کنید و سعی کنید علایق ان ها را بهتر بشناسید . آن ها بسیاری از رفتار های خود را در بازی ها بهتر نشان می دهند. این کار باعث شاد تر بودن خودتان نیز می شود.

 

مقاله خارجی مرتبط » مقاله

 

5. تقویت روحیه رقابت طلبی

یک بازی ساده دو الی چند نفره که فرزند شما باید با فرد دیگری رقابت کند ، می تواند انتخاب مناسبی برای تقویت روحیه رقابت طلبی آن ها باشد.
آن ها می آموزند که چگونه برای شکست دادن رقبای خود ، در عین دوستی که دارند تلاش کنند و پیروز شوند.

 

6. افزایش مهارت های عملی

خیلی از مهارت های عملی مانند هنر های تجسمی ، فعالیت های روزمره و ورزشی را کودکان از بازی هایی که می کنند یاد می گیرند. اگر فرزندتان بازی هایی انجام می دهد که این مهارت ها را در آن ها یاد نمی گیرد ، احتمالا در آینده مجبور شود برای یادگیری این مهارت ها هزینه کند. او می تواند این مهارت ها را در کودکی ، بهتر و سریعتر یاد بگیرد.

 

 

فواید بازی کودک

 

 

7. افزایش فعالیت های فیزیکی و جسمی

بازی ها و فعالیت های ورزشی و جسمی می تواند فرزندانتان را سالم تر و توانمند تر کند. بسیاری از بیماری ها و مشکلات جسمی و روحی می تواند نتیجه عدم تحرک و فعالیت جسمی باشد. آن ها را از فضای مجازی و دستگاه های تلفن همراه دور کنید و بازی هایی که در آن ها فعالیت جسمی و ورزشی انجام می شود را به آن ها معرفی کنید. تاثیر آن بر سلامت روحی ، جسمی و ذهنی فرزندانتان بسیار مثبت است.

 

8. افزایش تمرکز و دقت

برخی بازی ها ، به طور مثال ساختن دومینو ، به افزایش دقت و تمرکز فرزندانتان کمک می کند و می تواند مهارت مناسبی برای یادگیری نیز باشد. افزایش دقت و تمرکز در کودکان باعث پیشرفت ذهنی و درسی آن ها نیز می شود.

 

9. افزایش اعتماد به نفس

حتما شادی فرزندتان را هنگامی که در یک مسابقه برنده می شوند دیده اید. بازی ها می توانند در افزایش اعتماد به نفس کودکان و روحیه خود باوری آن ها موثر باشند . به آن ها اجازه دهید که در جمع همسالان حضور یابند و توانایی های خودشان را نشان دهند و به خودشان باور داشته باشند.

 

 

خوبی های بازی کودکان

مقاله خارجی مرتبط » مقاله 2

10. تقویت مهارت های اجتماعی

کودکان در بازی های دسته جمعی ، نحوه معاشرت با همسالان و چگونگی رفتار با آن ها را از خود بروز می دهند. حال فرصت مناسبی برای تربیت یک کودک و آموزش معاشرت صحیح و رفتار های درست اجتماعی است. به آن ها به درستی یاد دهید که چگونه با همسالان خود صحبت کنند و در مواقع لزوم از حقوق خود دفاع کنند.

اکنون بهتر میدانیم فواید بازی کردن کودکان چیست ، شما هم نظرتان را در مورد فایده های بازی کردن کودکان در بخش نظرات برای ما بنویسید .

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا